Tajna, PODZIEMNA baza paliw – Duchy Czasu #28

3513
0
PODZIEL SIĘ

Wydrążony w skale rękoma ponad 6.000 nazistowskich więźniów kompleks do którego zaraz Was zabierzemy, to olbrzymi labirynt korytarzy i hal produkcyjnych o kubaturze 18.000 metrów sześciennych. Już w połowie sierpnia 1944 roku geolodzy z Libereca ukończyli badanie górotworu w Rabstayn i przesłali dane do projektantów. Do realizacji swojego projektu Niemcy wykorzystali dawną fabrykę włókienniczą Franza Predlya Rabshtayne.

Naziści przenieśli tu produkcję części do samolotów Junkers, Messerschmitt i Focke-Wulf ze zbombardowanego przez RAF niemieckiego miasta Brema.

Po wojnie fabryki przejęła czeska armia, która utworzyła w podziemnych korytarzach składowiska amunicji. W 1968 roku część kompleksu została przekazana Armii Radzieckiej, która przeznaczyła go na rezerwowy skład paliw na potrzeby Układu Warszawskiego.

► SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ: https://bit.ly/2GYDS4f
► FACEBOOK: https://bit.ly/2J5ycWC
► INSTAGRAM: https://bit.ly/2VnD2pm
► KUP SOBIE KOSZULKĘ: https://bit.ly/2uBuKzP
Kontakt z nami: kontakt@bunkrowo.pl

Bunkrowo.pl to grupa eksploratorów, która za cel postawiła sobie odkrywanie historii i dzielenia się nią ze swoimi Widzami i Czytelnikami. Zwiedzamy i filmujemy opuszczone miejsca w Polsce oraz za granicą kraju. Często odwiedzane przez nas lokalizacje są tajne lub niedostępne dla każdego człowieka. Dotychczas w naszych filmach uwieczniliśmy największe fortyfikacyjne podziemia w Europie – Międzyrzecki Rejon Umocniony, odwiedziliśmy radioaktywną Zonę, Prypeć i elektrownie w Czarnobylu, eksplorowaliśmy kopalnie i sztolnie Dolnego Śląska…

Pamiętaj! Urban Exploration (nazwa często skracana do Urbex lub UE) to eksploracja opuszczonych miejsc i jest zajęciem niebezpiecznym i może doprowadzić do śmierci lub kalectwa! Zwiedzanie opuszczonych miejsc jest często niezgodne z przepisami prawa! Prezentowane przez nas materiały mają charakter dokumentalny i w żadnym wypadku nie powinny być odbierane jako poradnik. Nie ponosimy odpowiedzialności za próby naśladowania naszych działań.

W czasie eksploracji kierujemy się zasadą „Take Only Pictures, Leave Only Footprints” czyli „Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp”. Nie kradniemy, nie dewastujemy oraz w żaden sposób nie szkodzimy eksplorowanym przez nas miejscom. Nie udzielamy informacji na temat lokalizacji odwiedzanych miejsc.

Montaż: Maciej Hajnos / bunkrowo.pl
Kamera: Tomasz Hołownia / Maciej Hajnos
Muzyka: Afternoon Nap by Ghostrifter Official https://soundcloud.com/ghostrifter-of… Creative Commons — Attribution-ShareAlike 3.0 Unported — CC BY-SA 3.0 Free Download / Stream: https://bit.ly/ghostrifter-afternoon-nap Music promoted by Audio Library https://youtu.be/K9ERmGNzdyo Track: I Am OK — Vishmak [Audio Library Release] Music provided by Audio Library Plus Watch: https://youtu.be/KZVS1ag3itA Free Download / Stream: https://alplus.io/i-am-ok Horizons by Scott Buckley https://soundcloud.com/scottbuckley Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0 Free Download / Stream: https://bit.ly/horizons-scott-buckley Music promoted by Audio Library https://youtu.be/9Uo4QvDG2qA