Sprzętowe poradniki #2

2817
0
PODZIEL SIĘ

Kolejna porcja sprzętowych poradników! Tym razem opowiemy o kaskach i przyrządach zjazdowych, których jest naprawdę sporo! Zapraszamy!

Lista sprzętu omawianego w odcinku:
– karabinek zakręcany
– ósemka zjazdowa
– kubek asekuracyjny
– rolka zjazdowa CT Acles
– rolka zjazdowa Petzl Stop
– przyrząd zjazdowy Petzl ID’s (dzięki uprzejmości Adventure Quad: http://www.adventurequad.pl/)
– kask Camp Rockstar
– kask Petzl Vertex Vent
– kask Skyloteck SkyCrown Work

Bunkrowo.pl to grupa eksploratorów, która za cel postawiła sobie odkrywanie historii i dzielenia się nią ze swoimi Widzami i Czytelnikami. Zwiedzamy i filmujemy opuszczone miejsca w Polsce oraz za granicą kraju. Często odwiedzane przez nas lokalizacje są tajne lub niedostępne dla każdego człowieka. Dotychczas w naszych filmach uwieczniliśmy największe fortyfikacyjne podziemia w Europie – Międzyrzecki Rejon Umocniony, odwiedziliśmy radioaktywną Zonę, Prypeć i elektrownie w Czarnobylu, eksplorowaliśmy kopalnie i sztolnie Dolnego Śląska… Pamiętaj! Urban Exploration (nazwa często skracana do Urbex lub UE) to eksploracja opuszczonych miejsc i jest zajęciem niebezpiecznym i może doprowadzić do śmierci lub kalectwa! Zwiedzanie opuszczonych miejsc jest często niezgodne z przepisami prawa! Prezentowane przez nas materiały mają charakter dokumentalny i w żadnym wypadku nie powinny być odbierane jako poradnik. Nie ponosimy odpowiedzialności za próby naśladowania naszych działań. W czasie eksploracji kierujemy się zasadą „Take Only Pictures, Leave Only Footprints” czyli „Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp”. Nie kradniemy, nie dewastujemy oraz w żaden sposób nie szkodzimy eksplorowanym przez nas miejscom. Nie udzielamy informacji na temat lokalizacji odwiedzanych miejsc.

Agregator Przygody to internetowy projekt, którego celem jest zebranie w jednym miejscu najlepszych materiałów o tematyce przygodowej. Pomysłodawcą projektu jest Kajetan Wilczyński z kanału Adventurer. W chwili obecnej projekt jest współtworzony przez 11. twórców z najciekawszych polskich kanałów i blogów, dzięki czemu na łamach projektu zobaczycie treści od takich twórców jak: bunkrowo.pl, Łowcy Przygód, PrzygodowaTV, Sietra Urbex, Urban Squad, Wyprawy Leona, Żądny Przygód czy Sojer. Zobacz koniecznie: http://bit.ly/2F3CDQo