Opuszczony schron atomowy – Duchy Czasu #13

6195
2
PODZIEL SIĘ

Odwiedzamy dzisiaj miejsce w którym do 1992 roku stacjonowały wojska radzieckie. Schron atomowy obecnie znajduje się na terenie prywatnej firmy, dzięki czemu jego zawartość jest ciągle imponująca! Zapraszamy do oglądania!

Bunkrowo.pl to grupa eksploratorów, która za cel postawiła sobie odkrywanie historii i dzielenia się nią ze swoimi Widzami i Czytelnikami. Zwiedzamy i filmujemy opuszczone miejsca w Polsce oraz za granicą kraju. Często odwiedzane przez nas lokalizacje są tajne lub niedostępne dla każdego człowieka.

Dotychczas w naszych filmach uwieczniliśmy największe fortyfikacyjne podziemia w Europie – Międzyrzecki Rejon Umocniony, odwiedziliśmy radioaktywną Zonę, Prypeć i elektrownie w Czarnobylu, eksplorowaliśmy kopalnie i sztolnie Dolnego Śląska…

Pamiętaj! Urban Exploration (nazwa często skracana do Urbex lub UE) to eksploracja opuszczonych miejsc i jest zajęciem niebezpiecznym i może doprowadzić do śmierci lub kalectwa! Zwiedzanie opuszczonych miejsc jest często niezgodne z przepisami prawa! Prezentowane przez nas materiały mają charakter dokumentalny i w żadnym wypadku nie powinny być odbierane jako poradnik. Nie ponosimy odpowiedzialności za próby naśladowania naszych działań.

W czasie eksploracji kierujemy się zasadą „Take Only Pictures, Leave Only Footprints” czyli „Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp”. Nie kradniemy, nie dewastujemy oraz w żaden sposób nie szkodzimy eksplorowanym przez nas miejscom. Nie udzielamy informacji na temat lokalizacji odwiedzanych miejsc.

 

2 KOMENTARZE

  1. Ale Wam ładnie posprzątali – niestety nie miałem tyle szczęścia i połowa obiektu była zasłonięta paletami 🙂 W składzie jest jeszcze jedna ciekawostka – „wyjście ewakuacyjne” wymagające wykucia ściany (odpowiednio cienkiej) – na końcu hali magazynowej. Poza tym samolot, który widać obok Lenina to Tu-22 Blinder (co rozpala trochę wyobraźnię, bo ponoć nie stacjonowały one w Wiechlicach), a pół zbiornika paliwa oparte o ścianę obok pochodzi od MiGa-17 🙂 Ponoć kawałek od obiektu z malowidłem znajdowała się tradycyjna ruska bania (sauna).

    P.S. Lotnisko też warto zwiedzić 🙂