Strona główna Informacje OSP KSRG Dolsk na wysokości!

OSP KSRG Dolsk na wysokości!

1937
0
PODZIEL SIĘ
szkolenie wysokosciowe osp
szkolenie linowe OSP
Strażak OSP KSRG w szybie schronu 717 w Pniewie. Wyjście po linie / fot. bunkrowo.pl

Dostęp linowy to jedna z naszych ulubionych praktyk – to już pewnie wiecie. Na początku mocno amatorsko, dziś już z kilkoma papierami na karku oraz godzinami zabaw „w zwisie” chętnie dzielimy się umiejętnościami, które nabyliśmy przez lata wyjazdów oraz podczas spotkań z innymi linowcami. Ciągle staramy się podnosić własne kompetencje, ale z tych nabytych dotychczas już korzystają inni!

Ubiegła niedziela była dla nas kolejną okazją do fajnego spotkania na wysokości! Odwiedzili nas strażacy z OSP KSRG Dolsk, których wprowadzaliśmy w świat lin.

Choć były to ich pierwsze kroki w świecie dostępu linowego, to radzili sobie nad wyraz dobrze! Skupieni słuchacze, rozgarnięci użytkownicy sprzętu – właściwi ludzie na właściwym miejscu!

szkolenie linowe mru
Strażacy OSP KSRG Dolsk w drodze do schronu 717 w Pniewie / fot. bunkrowo.pl

Szkolenie objęło omówienie sprzętu osobistego, w przekroju od ósemek i kubków, przez rolki zjazdowe, aż po Rigi oraz ID, a także uprzęży – od speleologicznych, przez sportowe, aż po przemysłowe. Omówiliśmy sobie także podstawy budowania prostych stanowisk no i oczywiście ostro przetrenowaliśmy zjazdy oraz podchodzenie w szybie Pz.W. 717 w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy Pniewie!

Na dwóch stanowiskach linowych ćwiczyło 5 strażaków. Już planujemy kolejny termin wspólnego spotkania. Cel – utrwalanie, oswajanie ze sprzętem + nowe kompetencje! Będzie się działo, bo kto się nie rozwija, ten się cofa!
Dziękujemy dyrektorowi Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie za możliwość trenowania w obiekcie. Solidną dawkę światła przy manewrach zapewniła niezastąpiona firma – Armytek!