Strona główna Informacje Lubuskie po drodze – Świat militariów i fortyfikacji

Lubuskie po drodze – Świat militariów i fortyfikacji

1671
0
PODZIEL SIĘ
bunkry lubuskie

„Przyłóż ucho do ziemi, a być może usłyszysz szczęk oręża i  tętent kopyt koni, które zmierzają w  cwale na siły nieprzyjaciela. W  cieniu wysokich miejskich murów może dojrzysz majaczącą postać rycerza – obrońcy, który raniony dawno temu zasnął snem wiecznym. Pod kopułą bojowych schronów, w  labiryncie podziemnych korytarzy może wciąż niesie się echo wystrzałów z  haubic, warczących gromów wysyłanych z ziemi”… Tymi słowami zaczyna się jedno z opracowań z cyklu Lubuskie po drodze. Opracowanie to szczególnie przykuło naszą uwagę, sam tytuł – Świat militariów i fortyfikacji – tłumaczy dlaczego.

bunkryPrzewodnik zajmuje 84 strony, a w jego treści znajdziecie informacje na temat Grupy Warownej Scharnhorst w Pniewie, Pętli Boryszyńskiej czy Skansenu Fortyfikacji w Czerwieńsku. Nie zabrakło także informacji na temat Kostrzyna nad Odrą, zamku w KożuchowieŁagowa – najmniejszego miasta w Europie otoczonego murami obronnymi. Całość wydana jest w bardzo przyjaznej formie, na każdej stronie znajdują się informacje na temat atrakcji w okolicy czy miejsc noclegowych.

Wydawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, a autorami tekstów są: Robert M. Jurga, Anna Bęś, Witold Czajka, Dominika Borówka-Sitnik, Łukasz Karolewski, Jolanta Sieradzka-Kasprzak, Karolina Zych. Poza Światem militariów i fortyfikacji ukazało się także opracowanie: Lubuskie po drodze – Kraina wina i miodu.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu za możliwość zapoznania się z drukowaną wersją przewodnika, a Wam polecamy internetowe wydanie dostępne pod adresem:

http://www.wrota.lubuskie.pl/system/obj/2221_LUBUSKIE_Broszura_MILITARIA_PL.pdf

Bunkrowo.pl - sklep