Strona główna Fotografie Kopalnia Węgla Brunatnego

Kopalnia Węgla Brunatnego

4784
0
PODZIEL SIĘ
kopalnia lubuskie

Kopalnia Węgla Brunatnego – Sieniawa w województwie lubuskim znana jest z tego, że na jej terenie znajduje się jedno z najdłużej znanych i eksploatowanych złóż węgla brunatnego w Polsce. Eksploatacja złóż rozpoczęła się w 1873 roku i trwa do dnia dzisiejszego.Na obrzeżach Sieniawy znajduje się budynek z wagą, który mieliśmy okazję zwiedzić. Miejsce wygląda na opuszczone, choć wcale tak nie jest… Co do samej kopalni to… z pewnością pochylimy się nad tym tematem, bo jest nad czym!

Kim jesteśmy?

Bunkrowo.pl to grupa eksploratorów, która za cel postawiła sobie odkrywanie historii i dzielenia się nią ze swoimi Widzami i Czytelnikami. Zwiedzamy i filmujemy opuszczone miejsca w Polsce oraz za granicą kraju. Często odwiedzane przez nas lokalizacje są tajne lub niedostępne dla każdego człowieka.

Dotychczas w naszych filmach uwieczniliśmy największe fortyfikacyjne podziemia w Europie – Międzyrzecki Rejon Umocniony, odwiedziliśmy radioaktywną Zonę, Prypeć i elektrownie w Czarnobylu, eksplorowaliśmy kopalnie i sztolnie Dolnego Śląska…

Pamiętaj! Urban Exploration (nazwa często skracana do Urbex lub UE) to eksploracja opuszczonych miejsc i jest zajęciem niebezpiecznym i może doprowadzić do śmierci lub kalectwa! Zwiedzanie opuszczonych miejsc jest często niezgodne z przepisami prawa! Prezentowane przez nas materiały mają charakter dokumentalny i w żadnym wypadku nie powinny być odbierane jako poradnik. Nie ponosimy odpowiedzialności za próby naśladowania naszych działań.

W czasie eksploracji kierujemy się zasadą „Take Only Pictures, Leave Only Footprints” czyli „Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp”. Nie kradniemy, nie dewastujemy oraz w żaden sposób nie szkodzimy eksplorowanym przez nas miejscom. Nie udzielamy informacji na temat lokalizacji odwiedzanych miejsc.